Wyścig Prządki i finał pięknego jubileuszu

09/17/2021

18. Wyścig Prządki oficjalnie zakończy sezon 2021 w wyścigach górskich Polski i Słowacji. Dla jednego z zawodników, który znalazł się wśród 74 zgłoszonych ekip, ten weekend będzie miał szczególny charakter. Roman Baran kończy właśnie swój 20 sezon startów w wyścigach górskich, który ukoronuje Mistrzostwem Polski w Klasie 3B. Reprezentant Automobilklubu Rzeszowskiego, już podwójnym zwycięstwem w Banovcach, zapewnił sobie pierwsze miejsce, ale w najbliższy weekend również ma do zdobycia ważne punkty – w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Na dwie rundy przed końcem sezonu, Roman Baran zamyka czołową dziesiątkę „generalki”.

W klasyfikacji Mistrzostw Słowacji, do których także zaliczane są rundy w Korczynie, reprezentant ekipy L Racing Liptak, jest jeszcze wyżej notowany, na czwartej pozycji w Kategorii 1 (samochodów z nadwoziem zamkniętym). Ostateczny wynik sezonu może być więc jeszcze lepszy.    

Spośród 8 kierowców, którzy znaleźli się na liście zgłoszeń 18. Wyścigu Prządki, w Grupie 3, czterech powalczy o punkty w klasie 3B.  Zawodnicy, przez dwa najbliższe dni, 8 razy będą mieli szansę pokonać 4540 metrową trasę i 20 zakrętów, pomiędzy linią startu na rynku w Korczynie, a metą w miejscowości Czarnorzeki – w ramach czterech podjazdów treningowych i czterech wyścigowych, których wyniki będą wliczane do klasyfikacji.

Roman Baran: „Niesamowicie szybko minął nam ten czas i powoli trzeba kończyć 20 jubileuszowy sezon. Sezon, który zamkniemy z wieloma pięknymi wspomnieniami i tytułem Mistrzów Polski. Nie byłoby tego wszystkiego bez ciężkiej pracy zespołu, wsparcia sponsorów i ogromnej motywacji, jaką otrzymaliśmy od kibiców. Tym startem w Korczynie, chciałbym za to wszystko podziękować.

Apetyt do jazdy jest ogromny, więc nie mogę się doczekać kolejnego pojedynku z wyjątkową trasą. Atmosfera w zespole jest bojowa, żeby dobry akcentem zakończyć sezon. Zwłaszcza, że walczymy jeszcze o ważne punkty w klasyfikacji generalnej. Trzymajcie więc mocno kciuki!      

Razem z L Racing Liptak, Miasto Rzeszów – Stolica innowacji, Szik, Bendiks, Handlopex dystrybutor opon Paxaro, DBA Disc Brakes Australia, ATS – najlepsze felgi, B3Studio, Cutline, MPWiK Rzeszów, L Sport, mtuning.pl, Ecumaster, Motul, CR-turbo.pl, Carrera, Placard, MTD, Inter-Cars, Xtreme Clutch, NGK i TVP3 Rzeszów – zapraszam na ostatni wyścigowy weekend sezonu.”