Wynik w Limanowej podtrzymał dobrą passę

07/29/2021

Jubileuszowy 20. Sezon Romana Barana w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski nie byłby pełny bez rywalizacji na Przełęczy pod Ostrą. Zawodnik z Rzeszowa znalazł się w gronie 83 kierowców, którzy zgłosili się do rywalizacji w 7 i 8 rundzie sezonu. Przed 11 startem na trasie w Limanowej, postawił sobie za cel, aby po raz czwarty w tym sezonie sięgnąć po komplet punktów w klasie 3B. Jak pokazał przebieg 12. Wyścigu Górskiego Limanowa, zrealizował swój plan z nawiązką. Po wygraniu wszystkich podjazdów treningowych i wyścigowych, z wyraźną przewagą triumfował w swojej stawce.

Drugą połowę sezonu 2021 otworzył z ósmym zwycięstwem, dzięki któremu w tabeli wyników ma na swoim koncie maksymalna liczbę 64 oczek. Takim dorobkiem nie może się pochwalić żaden z pozostałych liderów klas tegorocznych Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W mocnej obsadzie 12. edycji wyścigu regularnie notował czasy na pograniczu pierwszej i drugiej dziesiątki klasyfikacji generalnej. Dwa dni rywalizacji zakończył odpowiednio z 10. i 11. wynikiem z soboty i niedzieli. Po kłopotach technicznych z Czarnej Góry, teraz nie było śladu, więc Roman Baran, swój 11 start w Limanowej, może zapisać na duży plus.

Roman Baran: „Życzyłbym sobie, żeby każdy z pozostałych weekendów wyścigowych układał się dla nas równie optymistycznie. W prostych brakowało mi dłuższego przełożenia skrzyni biegów, ale pod względem technicznym samochód spisał się perfekcyjnie. Zapisaliśmy na swoje konto wszystkie podjazdy i podwójne zwycięstwo w 3B, więc najważniejszy plan zrealizowaliśmy w 100%. Żałuje, że nie byłem w stanie podjąć skuteczniejszej walki w „generalce”, ale w tak mocnej obsadzie, wynik w czołowej dziesiątce także cieszy.

W przeciwieństwie do poprzedniego weekendu, teraz mogłem w pełni skupić się na walce i cieszyć jazdą.  Wyścig w Limanowej dał nam to co najlepsze – od pięknej pogody, warunków do walki i atmosfery. Zobaczyć znów tylu kibiców przy trasie i podczas zjazdów – takich właśnie emocji nam brakowało. Wróciłem do domu zmęczony, ale naprawdę zadowolony i z myślą, że dobrze wykorzystaliśmy ten weekend. Dziękuje serdecznie wszystkim, którzy pomogli w naszym powrocie na Przełęcz pod Ostrą.

Rozpoczynamy przygotowania do Grand Prix Sopot-Gdynia, gdzie spodziewam się mocnej obsady naszej klasy, więc tym bardziej, nie mogę doczekać się rywalizacji nad Bałtykiem. Do zobaczenia!”

Podczas 12. edycji Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, zespół Romana Barana wspierali: L Racing Liptak, Miasto Rzeszów – Stolica innowacji, Szik, Bendiks, Handlopex dystrybutor opon Paxaro, DBA Disc Brakes Australia, ATS – najlepsze felgi, B3Studio, Cutline, MPWiK Rzeszów, L Sport, mtuning.pl, Ecumaster, Motul, CR-turbo.pl, Carrera, Placard, MTD, Inter-Cars, Xtreme Clutch, NGK oraz TVP3 Rzeszów.