Większa dawka emocji na trasie w Grand Prix Sopot – Gdynia

08/13/2021

Druga połowa sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2021 rozpocznie się w towarzystwie szumu fal Morza Bałtyckiego. Wielkimi krokami zbliża się jeden z najbardziej widowiskowych weekendów wyścigowych w naszym kraju. Pierwsze dobre wiadomości o zapowiedzi 24. edycji Grand Prix Sopot-Gdynia, pojawiły się razem z publikacją listy zgłoszeń – na której znalazło się 73 kierowców.

W całej swojej historii, tak silnej obsady, zawody w Trójmieście jeszcze nie miały.

Z wysokiej frekwencji zadowolony jest Roman Baran, który w najbliższy weekend powalczy we wzmocnionym składzie klasy 3B. Rzeszowianin, który ma na koncie osiem zwycięstw i komplet punktów, zmierzy się nie tylko z Bartoszem Pawarskim – który tym razem wsiądzie do IX ewolucji Mitsubishi Lancera, ale także z wracającym na nadmorską trasę, Michałem Sową (Ford Fiesta). Szykuje się więc jeden z najbardziej zaciętych pojedynków w tej stawce.

Roman Baran ruszy do tej walki ze wsparciem wszystkich tegorocznych partnerów: L Racing Liptak, Miasto Rzeszów – Stolica innowacji, Szik, Bendiks, Handlopex dystrybutor opon Paxaro, DBA Disc Brakes Australia, ATS – najlepsze felgi, B3Studio, Cutline, MPWiK Rzeszów, L Sport, mtuning.pl, Ecumaster, Motul, CR-turbo.pl, Carrera, Placard, MTD, Inter-Cars, Xtreme Clutch, NGK oraz TVP3 Rzeszów.

W sumie przez dwa dni, 14 i 15 sierpnia, zawodnicy GSMP aż 8-krotnie pokonają dystans 3050 metrów, pomiędzy Sopotem i Gdynią. Podczas dwóch podjazdów treningowych i dwóch wyścigowych, jakie znajdą się w harmonogramie obydwu nadmorskich rund, nie zabraknie charakterystycznych szykan i najbardziej wyścigowego, ze wszystkich rond w Polsce. Emocje gwarantowane!

Roman Baran: „Mieliśmy moment krótkiego oddechu od sportowej rywalizacji, ale z zespołem spędziliśmy ten czas w wyjątkowy sposób. Świętując wspólnie z Automobilklubem Rzeszowskim jubileusz 30. edycji Rajdu Rzeszowskiego – w którym kolejny rok z rzędu mogliśmy się pojawić w jeździe pokazowej na odcinku miejskim. Naładowaliśmy więc serca pozytywną energią i z tym większą chęcią wracamy do GSMP.

Powrót zapowiada się ciekawie i to nie tylko ze względu na lokalizację trasy 24. Grand Prix Sopot – Gdynia, ale także na zwiększone grono rywali w 3B. Myślę, że Michał Sowa za kierownicą Fiesty ze stajni Stec Motorsport, będzie trudnym rywalem, ale to dobrze dla całego widowiska. Wszystkie wygrane z dotychczasowych rund dają nam zapas punktowy, ale nie zmienia to naszego planu na najbliższy weekend. Chcemy stanąć na najwyższym stopniu podium, więc trzymajcie mocno kciuki! Do zobaczenia w Sopocie.”