Szybki powrót do Korczyny – Roman Baran rozpoczyna 21. sezon GSMP

05/20/2022

Najbliższy weekend rozpocznie rywalizację w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Nowy sezon przyniesie spore zmiany, już podczas inauguracyjnych rund cyklu. Po raz pierwszy od sezonu 2012, kalendarz GSMP ponownie otwierają rundy w Korczynie. Najlepsi polscy „górale” wracają na Wyścig Górski Prządki po 8 miesiącach, jakie minęły od finału GSMP 2021. Będzie to jednak już inny wyścig, na skróconej do 3820 metrów i zmodyfikowanej trasie, która teraz otrzymała homologację dla formuł.

To co nie uległo zmianie, to mocna obsada, uzupełniona przez gości z zagranicy zgłoszonych w ramach FIA IHC (Międzynarodowy Puchar FIA w Wyścigach Górskich),  FIA CEZ (Mistrzostwa FIA Strefy Europy Centralnej) i MMSR (Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji). Wśród bolidów i samochodów na rynku w Korczynie, pojawi się charakterystyczny Mitsubishi Lancer Evo, w barwach zespołu Romana Barana. Zawodnik z Rzeszowa, który w zeszłym sezonie świętował wyjątkowy jubileusz, teraz rozpoczyna trzecią dekadę startów w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Reprezentant barw L Racing Team, do bogatych statystyk doda rywalizację o punkty w Grupie 3 (FIA IHCC, FIA CEZ i MMSR) i Klasie 3b (GSMP) – w stawce liczącej pięciu zawodników z Polski i Słowacji. Nie zabraknie w tym gronie rywali, z którymi Roman Baran walczył o zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski w 3b. To oznacza nie mniejsze emocje, już na początku sezonu 2022.

W harmonogramie podwójnych rund GSMP, tradycyjnie znalazło się osiem podjazdów, po dwa treningowe i dwa wyścigowe, podzielone pomiędzy sobotę (21 maja) i niedzielę (22 maja) z 19. Wyścigiem Górskim Prządki.

Roman Baran: Czas najwyższy zakończyć zimową przerwę od ścigania i wsiąść za kierownicę Mitsubishi. W tym sezonie zaczynamy nietypowo, od pięknej trasy w Korczynie. To duża strata, że w kalendarzu zabraknie wyścigu w Bieszczadach, ale jestem pewien, że będzie to weekend pełen emocji. Jak co roku, dużo było spekulacji na temat samochodów i zawodników, którzy powalczą o pierwsze sezonowe punkty. Teraz wszystko jasne i lista zgłoszeń wygląda naprawdę ciekawie.My zostajemy wierni naszemu Lancerowi Evo i Klasie 3b. Dobrze znów wrócić i zmierzyć się w tym gronie. Na otwarcie nie celuje w konkretny wynik, ale chce się cieszyć z rozpoczęcia dwudziestego pierwszego sezonu i czerpać jak najwięcej przyjemności z jazdy. Trasa w nowej odsłonie i międzynarodowa obsada, a przede wszystkim wielki głód rywalizacji – szykuje się weekend pełen wrażeń.

Nie było by nas tutaj, gdyby nie nasi partnerzy, którzy kolejny rok niezmiennie są z nami. Za co serdecznie im dziękuję. Dla mnie to ogromny powód do dumy i paliwo, które cały czas napędza mnie do walki. Zapraszam Was wszystkich na 19. Wyścig Prządki i wszystkie jego atrakcje. Świętujmy start GSMP 2022.

W sezonie 2022 zespół Romana Barana wspierają: L Racing Team Liptak, Miasto Rzeszów – Stolica innowacji, Szik, Bendiks, Handlopex dystrybutor opon Paxaro, DBA Disc Brakes Australia, ATS – najlepsze felgi, B3Studio, Cutline, MPWiK Rzeszów, L Sport, mtuning.pl, Ecumaster, Motul, CR-turbo.pl, Acordi malowanie proszkowe, Carrera, Placard, MTD, Inter-Cars, Xtreme Clutch, NGK, Buchti.pl Promotion oraz TVP3 Rzeszów.ów.