Roman Baran gotowy na pojedynek w Magurze

06/03/2021

Po udanym powrocie Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego, w kalendarzu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski nadeszła pora na kolejną odsłonę zawodów w Gorlicach. Do kolejnej edycji wyścigu w Magurze przygotowuje się zespół Romana Barana, który 5 czerwca w gronie 60 innych ekip krajowej czołówki, stanie na linii startu w Małastowie. Zawodnik z Rzeszowa powalczy o punkty 3. i 4. rundy GSMP, jako lider klasy 3B, w której ma już na swoim koncie podwójne zwycięstwo z Załuża.

W najbliższą sobotę i niedziele będzie chciał podtrzymać dobrą passę, jednak pojedynek w stawce Grupy 3, to tylko część wyzwania, jakie czeka Romana Barana w drugim weekendzie wyścigowym polskiego czempionatu. Reprezentant zespołu L Racing, aktualnie uplasowany w czołowej piątce Kategorii 1 (samochodów o nadwoziu zamkniętym), będzie walczył również o cenne punkty „generalki”. Kierowca  najwyżej sklasyfikowanego Mitsubishi Lancera Evo, traci do podium 6 „oczek”.  

W sześciu dotychczasowych edycjach jednego z najmłodszych wyścigów w kalendarzu GSMP, Rzeszowianina na liście zgłoszeń Magury Małastowskiej zabrakło tylko raz, gdy zawody debiutowały w cyklu, jako rundy zamykające sezon 2014. Czterokrotnie w Gorlicach zabierał punkty, a te najcenniejsze, za podwójne czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, przybliżyły Romana Barana do wywalczenia tytułu II wicemistrza Polski GSMP 2017. Teraz zbliża się szansa, by polepszyć statystyki.

Roman Baran: Wszyscy jesteśmy zadowoleni z wyniku w Bieszczadach, z jeszcze większą energią przygotowujemy się do rywalizacji na Magurze. Sezon ruszył na dobre, więc nie było zbyt wiele czasu by pracować nad samochodami, ale w naszym przypadku była to raczej kosmetyka i dopracowanie ustawień. Mitsubishi spisało się świetnie, więc jestem spokojny o przebieg tego weekendu.

Trasa w Małastowie ma inną specyfikę i wiele szybkich, trudnych partii, więc czeka nas duże wyzwanie. Powrót Małastowa, to ważny punkt tegorocznego kalendarza, który jeszcze mocniej podkręci rywalizację. W sobotę i niedzielę zmierzymy się w swoim krajowym gronie, ale mniejsza obsada wcale zadania nam nie ułatwi. Jesteśmy przygotowani na zaciętą walkę.”

Podczas 8. edycji Wyścigu Magura Małastowska, tak jak w całym sezonie 2021, zespół Romana Barana wspierać będą: L Racing Liptak, Miasto Rzeszów – Stolica innowacji, Szik, Bendiks, Handlopex dystrybutor opon Paxaro, DBA Disc Brakes Australia, ATS – najlepsze felgi, B3Studio, Cutline, MPWiK Rzeszów, L Sport, Motul, CR-turbo.pl, Carrera, Placard, MTD, Inter-Cars, Xtreme Clutch, NGK oraz TVP3 Rzeszów.