Roman Baran gotowy na finałowy pojedynek GSMP 2020

09/17/2020

Przed kibicami już finałowa tegoroczna odsłona Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, a dla zawodników ostatnia szansa na wywalczenie punktów. Mija także czas na analizy i strategie, ponieważ wyniki na linii mety w Korczynie ostatecznie ułożą klasyfikacje GSMP 2020.

W drodze do Krosna jest prawie cała polska czołówka i wszyscy zawodnicy, którzy po słowackiej rundzie Mistrzostw Polski, nadal pozostają w walce o tytuły. Trzeci wyścigowy weekend zapowiada się tym ciekawiej, że w parku serwisowym na Rynku w Korczynie pojawi się także bardzo mocna grupa zawodników ze Słowacji. 17. Wyścig Górski „Prządki” znalazł się w kalendarzu dwóch krajowych czempionatów.

Roman Baran (Mitsubishi Lancer Evo), aktualnie 7 kierowca klasyfikacji generalnej GSMP, obok walki o Mistrzostwo Polski w Klasie 3A, liczy także na cenne punkty w „generalce” MSR. Zeszłoroczny Mistrz Polski w Grupie A, teraz przewodzi stawce 3A, ale z przewagą 4 punktów to bezpośredniego rywala (Łukasz Nowak – Seat Leon TCR), nie może sobie pozwolić na dekoncentrację. Podobnie, jak na trasie Baba, ponownie zmierzy się też z Igorem Drotarem. Dobry wynik dwóch ostatnich rund sezonu dał kierowcy Mitsubishi Lancera Evo również szansę na awans w łącznej klasyfikacji. Pewne będzie to, że zawodnik z Rzeszowa, w Korczynie czuje się, jak w domu. Tym bardziej będzie chciał zaprezentować kibicom świetne tempo i w najlepszym możliwym stylu zamknąć GSMP 2020.

Wyścig Prządki, mimo, że zakończy polski sezon, nie oznacza końca sportowych emocji dla zespołu Romana Barana, który planuje stary w pozostałych rundach Mistrzostw Słowacji.

Roman Baran: Aż trudno uwierzyć, że tak szybko mija ten sezon. Tempo, w jakim przeszliśmy przez tegoroczny kalendarz jest jednak adekwatne do tego, jak zacięta jest rywalizacja. Ta edycja Wyścigu „Prządki” zapowiada się szczególnie emocjonująco, a myślę, że walka, jaka czeka nas w sobotę i w niedzielę, wszyscy zapamiętamy na długo.

Nasza sytuacja w klasie, jest dobra, ale w puli nadal pozostaje dużo punktów, a każdy z nich może okazać się decydujący. Jesteśmy jednak zmotywowani i cel na weekend jest jasny. Wiem, jaką przyjemność sprawia, stanąć tutaj na najwyższym stopniu podium, zwłaszcza tak blisko domu i przed wieloma swoimi kibicami. Bardzo chcemy więc to powtórzyć.

Jaki jednak nie byłby wynik w niedzielę, to i tak jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę tutaj być, żeby mieć swój wkład w ostatnią odsłonę tego sezonu. Kilka miesięcy temu naprawdę ciężko było powiedzieć, czy jakiekolwiek ze sportowych planów uda się zrealizować, a teraz stajemy przed szansą walki o Mistrzostwo Polski.

Tytuł, o który po raz kolejny w karierze powalczymy dzięki L Racing Liptak, Miasto Rzeszów – Stolica innowacji, Szik, Bendiks, Handlopex dystrybutor opon Paxaro, DBA Disc Brakes Australia, ATS – najlepsze felgi, B3Studio, Cutline, MPWiK Rzeszów, L Sport, Motul, CR-turbo.pl, Carrera, Placard, MTD, Inter-Cars, Xtreme Clutch, NGK oraz TVP3 Rzeszów.